Kamila Novotná

(športová streľba, Športovo-strelecký klub ŠKP Prešov) 

Kamila Novotná (nar. v roku 2005) dosiahla pod vedením trénera Jána Šimu pozoruhodné výsledky. V kategórii žien vytvorila slovenský rekord v disciplíne vzduchová puška 60 výkonom 630,4 bodu. Bola šiesta na majstrovstvách Európy v disciplíne Mix-VzPu dospelí. Reprezentovala spolu s Patrikom Jánym (Dukla Banská Bystrica). Na svetovom juniorskom šampionáte v Lime (Peru) patrila dvojici Kamila Novotná, Rafael Knapík (obaja ŠKP Prešov) siedma priečka v súťaži Mix-VzPu. Dvadsiate druhé miesto obsadila na majstrovstvách sveta žien v olympijskej disciplíne vzduchová puška. V disciplíne VzPu 60 sa stala majsterkou Slovenska v kategórii žien. 
Tréner Ján Šima podčiarkol, že jeho zverenka, slovenská rekordérka, má výnimočné nadanie pre streľbu. Strieľa s ľahkosťou, radosťou, presnosť zásahov spočíva aj v jej cite a intuícii.

Aila Sosa

(armwrestling – AWK Prešov)

Aila Sosa reprezentuje Slovensko v armwrestlingu od roku 2021. Jej prvou súťažou boli majstrovstvá Slovenska (U15), z ktorých si odniesla domov dve zlaté medaily. Vo finále zdolala na obe ruky minuloročnú majsterku Slovenska. Absolvovala aj množstvo ďalších súťaží na Slovensku medzi juniorkami aj ženami, pričom sa nikdy neumiestnila horšie, ako na treťom mieste. Za svoje výkony si zaslúžila nomináciu na majstrovstvá Európy. V kategórii  do 15 rokov a do 60 kg  vybojovala na pravú aj ľavú ruku bronzové medaily. Mesiac po majstrovstvách Európy štartovala na majstrovstvách sveta, kde vo veľmi ťažkej kategórii do 55 kg obsadila piate miesto a len jedno víťazstvo ju delilo od medaily.

Laureáti predchádzajúcich ročníkov