ŠŠK SLŠ Prešov

(hádzaná, ženy)

Historicky najúspešnejší ročník najúspešnejšieho ženského hádzanárskeho klubu, keďže staršie i mladšie dorastenky získali majstrovské tituly.

V dlhodobej časti spoločnej slovensko – českej MOL ligy hádzanárok, obsadilo prešovské družstvo ôsme miesto. Avšak v národnom play – off sa postaralo o prekvapenie. V semifinálovej sérii Prešovčanky postúpili cez favorizovanú Šaľu tri jedna na zápasy. Finálová séria o majstra Slovenska bola už jasnou záležitosťou víťaziek MOL ligy Iuventy Michalovce. Po bronze spred roka, bol prešovský ženský hádzanársky tím ovenčený striebornými medailami. Tréner: Maroš Vikartovský. Asistent trénera: Dušan Olejár.

"V semifinálovej sérii Prešovčanky postúpili cez favorizovanú Šaľu tri jedna na zápasy."

FK Ekoprim Prešov

(futsal, juniori U20)

Tím FK Ekoprim Prešov do dvadsať rokov aj v ročníku 2018/2019 potvrdil kvalitu prešovského mládežníckeho futsalu. Pod vedením trénera Lukáša Vrbovského obsadil v extralige i Slovenskom pohári druhé miesto.

Chlapci dali v extralige najviac gólov a najmenej ich inkasovali. Najlepším brankárom v lige sa stal Marek Šulík, najlepším strelcom Filip Marton s 37 gólmi. Kristián Medoň bol v all stars ligy.

Juniori tvorili výbornú partiu, silný tím. V mládežníckej reprezentácii Slovenska v roku 2019 hrali Filip Marton, Kristián Medoň, Dávid Trojan.

"Chlapci dali v extralige najviac gólov a najmenej ich inkasovali."

AWK Prešov

(armwrestling)

Prešovský armwrestlingový klub v roku 2019 obhájil titul majstrov Slovenska klubov. Pre AWK je to už siedmy titul, pričom zisk titulu v roku 2019 bol sprevádzaný dominanciou, keď klub získal na MSR až 30 medailí (8x zlato, 9x striebro, 13x bronz). Žiaden klub v histórii nezískal toľko medailí na MSR.

O zisk medailí medzi seniormi sa postarali: Peter Spusta, Dominik Glod, Michal Girášek, Miroslav Bednarčík a Kristína Bobovčáková.

V klube pôsobí 6 reprezentantov, z toho je 5 juniorských. Juniori taktiež zberali úspechy na medzinárodných súťažiach: na ME 1x bronz a na MS 1x striebro. Tréner Gabriel Harčarik takto hodnotil svojich zverencov po MSR: „Aj keď je to individuálny šport, tak ma teší, že sme silný kolektív a aj preto dominujeme na slovenskej scéne.“

"Pre AWK je to už siedmy titul, pričom zisk titulu v roku 2019 bol sprevádzaný dominanciou, keď klub získal na MSR až 30 medailí (8x zlato, 9x striebro, 13x bronz). Žiaden klub v histórii nezískal toľko medailí na MSR."
Laureáti predchádzajúcich ročníkov