AWK Prešov – armwrestling

Prešovský armwrestlingový klub v roku 2020 obhájil suverénne titul majstrov Slovenska klubov na národnom šampionáte. Majstrovstvá Slovenska sa po prvýkrát v histórii tohto športu konali v Prešove. Domáci pretekári sa aj napriek pandémii poctivo pripravovali celé leto a v polovici augusta vybojovali neuveriteľných 37 medailí, čím stanovili nový rekord v tomto športe. Tentokrát Prešovčania získali 7 zlatých, 17 strieborných,13 bronzových medailí. Už 11 rokov je Prešovský klub lídrom v pretláčaní rukou na Slovensku. V klube aktuálne pôsobí až 9 reprezentantov, z toho je 7 juniorských.
Tréner Gabriel Harčarik takto hodnotil svojich zverencov po MSR: „Ďakujem a gratulujem môjmu skvelému tímu AWK Prešov za pomoc pri organizovaní, ale hlavne za predvedené výkony. Aj v čase pandémie, kedy bolo veľmi náročné trénovať ste hľadali spôsoby a vďaka tomu sme na domácom šampionáte dominovali. Získali sme ďalší titul, ktorý ma nesmiernu hodnotu.“

Kickboxing klub Panter Prešov - kickboxing

Tím pod vedením trénera Jozefa Kolozsyho patrí už viac ako dekádu ku najlepším kickboxerským klubom na Slovensku a málokto mu dokáže konkurovať. Počas sezóny 2020 sa predstavili najprv na prvom kole ligy, z ktorého si odniesli 14 medailí, z toho až 8 zlatých. Na prestížnom Slovak Open nezaváhali ani v boji s konkurenciou z celého sveta a vybojovali 11 medailí, 7 zlatých. Ešte väčší úspech priniesli septembrové MSR kde si klub pripísal z 38 medailí až 18 najcennejších. Panteri, ktorých reprezentačný káder sa stále rozrastá, tak dali jasne najavo, kto pocestuje už tento rok na Majstrovstvá Sveta a Európy.

HOKEJBAL Prešov – hokejbal

HOKEJBAL Prešov o.z. je ešte stále mladý hokejbalový klub, ktorý bol založený v roku 2015 doterajším predsedom Petrom Kochanom a od sezóny 2017/2018 je registrovaným a hrdým účastníkom Slovenskej hokejbalovej extraligy mládeže (SHbE), ktorú riadi Slovenská hokejbalová únia (SHbÚ).
Doterajším najväčším úspechom na extraligovej mape je práve prekrásne 4.miesto kategórie U12 v dokončenej sezóne 2019/2020, ktorá bola celosvetovo poznačená pandémiou. S najmladším kádrom v súťaži (priemer 10,5 roka) klub až do prerušenia súťaže dokonca viedol v skupine východ, avšak na záverečný turnaj, ktorý sa odohral v Bratislave, nakoniec kategória U12 cestovala z druhého miesta. A práve finálový turnaj ukázal, že aj v tejto kategórii je rok a pol dosť a s omnoho skúsenejšími súpermi prešovčania síce zvádzali tvrdé boje, no ťahali za kratší koniec.
Po finálovom turnaji sa predseda klubu Peter Kochan vyjadril nasledovne: „Čo ťa nezabije, to ťa posilní , a pre nás je toto dobrým odrazovým mostíkom do budúcna.“
V súčasnosti je hokejbal najúspešnejší kolektívny šport na Slovensku. Slovenskí reprezentanti sú 5-násobný majstri sveta a aj v meste Prešov priťahuje tento šport čoraz viac detí. Predseda klubu preto verí, že budúcnosť prinesie pre klub HOKEJBAL Prešov ešte výraznejšie úspechy.