Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudli ďalšie dve výnimočné mená.

Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020V Prešove sa uskutočnil už 60. ročník slávnostného oceňovania najlepších športovcov roka 2020. Slávnostným večerom sprevádzal prítomných známy moderátor, športový komentátor a prešovský rodák Marcel Merčiak.

„Už šesť desaťročí udržiavame v našom meste vzácnu tradíciu, ktorá tvorí športovú históriu Prešova a oceňujeme športovcov, ktorí významným spôsobom reprezentujú naše mesto doma i v zahraničí. A máme byť na čo hrdí. Mnoho úspechov popretkávaných nezlomným odhodlaním a snahou vydať zo seba maximum, svedčí o tom, že ani tento ročník oceňovania Športovec roka nebude iný. Na pozadí výnimočných športových výkonov však chceme oceniť aj ľudskosť, empatiu a tímovú hru, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou športového správania. V športe plnom tvrdej disciplíny a prekonávania vlastných limitov je športové gesto úcty veľmi cenné. Je ozajstnou trofejou víťazstva, ktorá nezapadne prachom, práve naopak, bude symbolom úcty a odvahy ešte mnoho rokov,“ prihovorila sa športovcom primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.