Igor Čupryna

(hádzaná - Tatran Prešov)

Pre rodáka z ukrajinskej Odesy bol rok 2019 zvlášť úspešný. Rovnako pre jeho rodinku, manželku i dve dcérky. Práve v uplynulom roku získal v tábore hádzanárskych fanúšikov mimoriadne obľúbený brankár Igor Čupryna štátne občianstvo Slovenskej republiky a za miesto svojho druhého domova si jeho rodina zvolila Prešov. Tá si naše mesto a dnes už aj ich, už dávnejšie veľmi obľúbila. Rovnako, ako tvrdí hlava rodiny, celú krajinu pod Tatrami. Zvlášť ale tatranská vysokohorská pre človeka, ktorý vyrastal v prímorskej oblasti, je úchvatná.

Určite však nie pre tieto komplimenty sa stáva druhý raz v rade najúspešnejším športovcom mesta Prešov. Túto poctu si vyslúžil svojimi výkonmi v najprestížnejších európsky súťažiach i v domácich, v ktorých slovenský hádzanársky šampión štartuje. Aj v predošlom roku I. Čuprynu lákali na prestup viaceré špičkové európske kluby. Avšak aj tentoraz im odolal a profesionálny kontrakt s prešovským Tatranom spečatil do konca nasledujúcej hádzanárskej sezóny.

"V zápasoch Ligy majstrov, nadnárodnej SEHA Gazprom ligy, či v extralige a domácom pohári, predvádzal nielen stabilne spoľahlivé výkony, ale niektorými extra efektnými a úspešnými zákrokmi si vyslúžil miestenku na piedestáli vyhlasovaných ankiet najkrajších zákrokov v jednotlivých zápasoch."

V zápasoch Ligy majstrov, nadnárodnej SEHA Gazprom ligy, či v extralige a domácom pohári, predvádzal nielen stabilne spoľahlivé výkony, ale niektorými extra efektnými a úspešnými zákrokmi si vyslúžil miestenku na piedestáli vyhlasovaných ankiet najkrajších zákrokov v jednotlivých zápasoch. Nuž a tie si hádzanárski fajnškermi mohli vychutnávať nielen naživo v samotných zápasoch, ale aj na telezíznych obrazovkách. Keďže Igor Čupryna má už slovenský pas, onedlho by sa mohol predsaviť už aj v slovenskom reprezentačnom drese.

Igor Čupryna 2019
Laureáti predchádzajúcich ročníkov