Marek Karlík

kickboxing - Kickboxing klub Panter Prešov

Ťažko hľadať, nielen na Slovensku, ale aj široko ďaleko niekoho, kto sa Marekovi Karlíkovi vôbec priblíži. Najúspešnejší slovenský kickboxer má vo svojej zbierke 3 tituly majstra Európy (2x Krynica 2013, San Sebastian 2015) ako junior a 1 ako senior (Bratislava 2018), k tomu 1 titul majstra sveta juniorov (Dublin 2016), ale hlavne 3 tituly z majstrovstiev sveta seniorov (Budapešť 2017, Antalya 2019, Lido di Jesolo 2021). Takéto výsledky na Slovensku nedosiahol žiadny kickboxer v histórii. Pre tieto výsledky sa Marek radí medzi najlepších kickboxerov Slovenska všetkých čias.
Posledný titul svetového šampióna si vybojoval len nedávno. V talianskom Lido di Jesolo sa v októbri 2021 predstavil v kategórií kick light do 74kg.
Reprezentant prešovských panterov postupne nedal šancu súperom z Grécka, Lichtenštajnska a Ukrajiny, čo ho priviedlo až do finále. V ceste za obhajobou titulu spred dvoch rokov mu stál už len Slovinec Marko Perovič.
Napriek veľkým očakávaniam, ktorých ťarchu Prešovčan niesol počas celého šampionátu, nedal súperovi šancu a po jednoznačnom triumfe si domov odniesol ďalšiu trofej do zbierky.
Okrem svetových a európskych šampiónov dominuje aj na podujatiach Svetového pohára, z ktorých si odniesol už desiatky víťazstiev. Premožiteľa nenájde ani na domácej scéne, a preto sa rozhodol hľadať nové výzvy.
Po novom ho môžete nájsť v Národnom olympijskom tréningovom centre kickboxu v Prešove skúšať nové veci. Už v minulej sezóne si po prvý krát vyskúšal súťažné zápolenie v ringovej kategórii K1.
Jeho súťažné pôsobenie už však nie je obmedzené len na kickbox. Dvadsaťtriročný Prešovčan postupne skúša čím ďalej tým populárnejšie zmiešané bojové umenie, známe ako MMA. S jeho disciplínou, neúnavným duchom a ambicióznosťou je len otázkou času, kedy ho uvidíme v novom športe aj súťažne.
Okrem vlastných úspechov ho však zaujímajú aj úspechy mladších panterov. Voľný čas trávi okrem štúdia na vysokej škole aj trénovaním mladých nádejí, ktoré by azda nemohli mať lepší vzor ako je samotný majster sveta.

Laureáti predchádzajúcich ročníkov