Tatran Prešov - hádzaná 2019

Tatran Prešov

(hádzaná, muži)

Tak ako v predošlých rokoch, aj v roku 2019 najúspešnejší slovenský hádzanársky klub žal úspech za úspechom. Tím mužov získal pätnásty titul majstra republiky. Starších dorastencov jediné zakopnutie pripravilo o zlato, mladší dorastenci sú ale majstrami republiky a stali sa aj víťazmi Česko – Slovenského pohára.  Majstrami Slovenska sú aj družstvá starších a mladších žiakov.

Nuž a aj úspechy mládežníkov si cení majiteľ klubu M. Chmeliar: „Dorastenci Tatrana majú k dispozícii na prípravu a zápasy jednu halu, žiacke družstvá druhú, so všetkým potrebným zázemím. V hádzanárskej Európe je to unikát a výsledkom vytvorených podmienok sú spomenuté umiestnenia, avšak aj úspechy na významných turnajoch v zahraničí. Tie sú ocenením všetkých ľudí v klube, ktorí sa o ne pričinili.

A mužstvo mužov si dobre počínalo v predchádzajúcej edícii Ligy majstrov. V skupinovej fáze získalo rekordných a úctyhodných sedemnásť bodov. Žiaľ, jediný gól v konečnom účtovovaní napokon chýbal k postupu.

Tesne skončil Tatran aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige, keď iba krôčik mu chýbal k účasti vo Final Four tejto prestížnej súťaže. Tréner: Slavko Goluža.

"Tím mužov získal pätnásty titul majstra republiky. Starších dorastencov jediné zakopnutie pripravilo o zlato, mladší dorastenci sú ale majstrami republiky a stali sa aj víťazmi Česko – Slovenského pohára.  Majstrami Slovenska sú aj družstvá starších a mladších žiakov."
Laureáti predchádzajúcich ročníkov