FC Tatran Prešov (futbal - dievčatá)

Mladšie žiačky vyhrali medzinárodný turnaj v Břeclavi, staršie si na ňom vybojovali druhé miesto. Dievčatá svoj talent prezentovali aj vo futsale – vo farbách FK Ekoprim Prešov sa stali majsterkami Slovenska. Mladé futbalistky vyhrali i turnaj v Trstenej a podujatie MiniChampions. Dorastenky a žiačky sú po jesennej časti prvoligových súťaží na prvom mieste. V reprezentačných dievčenských výberoch Slovenska od 15 do 19 rokov sú Soňa Hadbavná, Adela Vašáková, Michaela Ivanová, Simona Chomová, Soňa Servátková, Jana Jusková, Katarína Bučková, Nina Nedoroščíková, Sofia Valenčínová, Nikola Dužárová, Tereza Petrášová. Najmladšie futbalistky (do 9 a 11 rokov) sa stali majsterkami Slovenska v plážovom futbale.

Diamond Swimming Club Prešov (plávanie)

Napriek pandémii a tomu, že v Prešove nie je regulárny bazén, dosahovali plavci a plavkyne Diamond Swimming Club Prešov pod vedením trénera Mgr. Ivana Matúša, PhD., aj v roku 2021 pozoruhodné výsledky. Na podujatiach získali 32 zlatých, 18 strieborných a 18 bronzových medailí. Na juniorských majstrovstvách Slovenska v Poprade si vyplávali jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Na šampionáte starších žiakov v Šamoríne dosiahli štyri zlaté a jednu bronzovú medailu, v Žiline sa tešili z jednej zlatej, dvoch strieborných a troch bronzových medailí. Na Slovenskom pohári v Šamoríne to boli tri zlaté a šesť strieborných, v Košiciach na dlhých tratiach štyri zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. Slovenský juniorský šampionát v Šamoríne im priniesol jednu zlatú, dve strieborné a dve bronzové medaily.
Ján Sciranka na 100 m voľný spôsob časom 1:03:23 min splnil limit na zaradenie do útvaru talentovanej mládeže na rok 2021, Kristína Krajňáková na 100 m voľný spôsob časom 59,74 s dosiahla limit pre juniorskú reprezentáciu Slovenska na rok 2021.

Tanečno športový klub GRIMMY

TK GRIMMY je registrovaným členom Slovenského zväzu tanečných športov (SZTŠ), sekcie IDO tance. V roku 2021 klub získal spolu 117 medailí na 19 súťažiach Slovenského pohára, majstrovstvách Slovenska, majstrovstvách sveta, Európy a na Svetovom pohári v kategóriách HIP-HOP, DISCO DANCE, DISCO SHOW, STREET SHOW, DISCO FREESTYLE. Klub súťažil okrem Slovenska aj v Taliansku, Belgicku a Česku.

Športovo-strelecký klub ŠKP Prešov

Napriek pandémii a rôznym obmedzeniam mali členovia športovo-streleckého klubu ŠKP Prešov pod vedením trénera Jána Šimu úspešný rok. Úspešne reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta a Európy, darilo sa im na majstrovstvách Slovenska i v extralige. Najúspešnejšími boli Kamila Novotná, Zuzana Ňakatová a Rafael Knapík. Kamila Novotná (nar. v roku 2005) vytvorila slovenský rekord v kategórii žien v disciplíne VzPu 60 výkonom 630,4 bodu. Bola šiesta na majstrovstvách Európy v disciplíne Mix-VzPu dospelí. Na svetovom juniorskom šampionáte jej patrila siedma pozícia v súťaži Mix-VzPu. V disciplíne VzPu dosiahla titul majsterky Slovenska v kategórii žien. Zuzana Ňakatová vytvorila slovenský rekord junioriek v olympijskej disciplíne malokalibrovka 3×40 výkonom 1 172 bodov. Patrila jej piata priečka na juniorskom európskom šampionáte v discipíne Mix-VzPu, v súťaži malokalibrovka 3×40 bola medzi juniorkami štrnásta. Stala sa dvojnásobnou juniorskou majsterkou Slovenska. Rafael Knapík vytvoril slovenský rekord v disciplíne malokalibrovka 3×40 výkonom 1 158 bodov. Získal piate miesto na juniorských majstrovstvách Európy v súťaži Mix-VzPu, na svetovom šampionáte v tejto kategórii obsadil siedmu priečku (Mix – VzPu). Vybojoval si dva tituly juniorského majstra Slovenska.